Energeticky úsporný topný systém pro nízkoenergetické a pasivní domy

Podlahové vytápění Raychem je dostupné ve dvou provedeních, v odporové variantě a v samoregulační variantě.

Co znamená samoregulace?

Samoregulacni vytapeni RaychemV šedesátých letech vyvinula firma Raychem, jako první výrobce na světě, samoregulační topné kabely. Tyto kabely automaticky přizpůsobují svůj topný výkon okolní teplotě. Tajemství se ukrývá v polovodivém topném jádru. Když okolní teplota klesá, jádro se mikroskopicky smršťuje a zvyšuje počet elektrických cest. Odpor topného jádra klesá a tím vzniká více tepla. Naopak, pokud okolní teplota stoupne, jádro se roztáhne a počet elektrických cest se sníží a tím i výkon topného kabelu. Samoregulační topný kabel přizpůsobuje svůj výkon po celé své délce. Jeho provoz je ověřen více než 40 lety provozu.

Vytápění, které se přizpůsobí Vašemu domuSamoregulacni vytapeni_Raychem

Samoregulační vytápění Raychem se přizpůsobí i rozmístění nábytku v místnosti

Např. v místě, kde je na podlaze dodatečně položen koberec, sníží samoregulační kabel T2Red svůj výkon. Nehrozí tedy nebezpečí přehřátí.


Elektricke samoregulacni vytapeni RaychemSnížení výkonu

Ve slunných dnech, kdy slunce ohřívá podlahu, kabel automaticky sníží svůj výkon v místech, kam dopadají sluneční paprsky. Zbytek místnosti je i nadále vytápěný tak, jak je nezbytné pro optimální pohodu a komfort.
Samoregulacni vytapeni RaychemZvýšení výkonu

V zimních měsících, kdy chladný vzduch proudí podél  oken a ochlazuje podlahu, reaguje samoregulační kabel T2Red zvýšením topného výkonu.

 

Vytapeni pod drevene podlahy RaychemSpolehlivé vytápění pod dřevěné podlahy

Díky vlastnosti samoregulace neexistuje u systému Raychem nebezpečí přehřívání, což umožňuje neomezené možnosti při rozložení nábytku v místnosti. Samoregulační podlahové vytápění Raychem je také jediným řešením vyhřívání dřevěných podlah, kde je požadavek na garanci maximální teploty podlahy. Použití samoregulačních topných kabelů Raychem pod dřevěné podlahy je schváleno i celou řadou předních evropských výrobců podlahových krytin. Certifikáty a osvědčení naleznete na stránkách: (http://www.tycothermal.com/uk/english/floor_heating/benefits/underfloor/)